آشنایی با مفاهیم شهر هوشمند (Smart City) بخش دوم

آشنایی با مفاهیم شهر هوشمند (Smart City) بخش دوم

 آشنایی با مفاهیم شهر هوشمند (Smart City) بخش دوم

آشنایی با مفاهیم شهر هوشمند (Smart City) بخش دوم

در ادامه آموزش نتورک شو امروز قصد داریم به  آشنایی با مفاهیم شهر هوشمند (Smart City) بخش دوم بپردازیم. جهت مشاهده مقاله ی قبلی به آشنایی با مفاهیم شهر هوشمند (Smart City) مراجعه نمایید.

معرفی ۱۰ شهر هوشمند جهان:

در مقاله ی قبلی شما را با مفاهیم شهر هوشمند آشنا کردیم و به معرفی شهرهای هوشمند جهان پرداختیم. در ادامه ی این مقاله تعداد دیگری از شهرهای هوشمند جهان را معرفی می کنیم.

استکهلم(Stockholm):

استکهلم(Stockholm)

استکهلم(Stockholm)

استکهلم، پایتخت کشور سوئد و بزرگ‌ترین شهر این کشور است. این شهر روی چهارده جزیره که با پل پیوند دارند بنا شده‌ است و در اطراف خود حدود ۲۴ هزار جزیره دارد. به خاطر آب‌ راه‌ های زیاد موجود در استکهلم، آن را ونیز شمال نیز نامیده اند. طول روز در استکهلم در اوایل تابستان بیش از ۱۸ ساعت و در اواخر پاییز در حدود ۶ ساعت است. بخش اعظم مردم این شهر در صنعت خدمات مشغول به کار هستند.

لس آنجلس (Los Angeles):

لس آنجلس (Los Angeles)

لس آنجلس (Los Angeles)

لس آنجلس، بزرگ ترین شهر ایالت کالیفرنیای ایالات متحده آمریکا و دومین شهر پر جمعیت ایالات متحده آمریکا پس از نیویورک است. اغلب به صورت خلاصه LA و با لقب شهر فرشتگان یاد می‌شود. اقتصاد لس‌ آنجلس بر پایه واردات و صادرات، صنایع سرگرمی، هوافضا، فن آوری و گردش‌گری است. این شهر، بزرگترین مرکز ساخت و ساز در غرب ایالات متحده است.

دالاس(Dallas):

دالاس(Dallas)

دالاس(Dallas)

 دالاس، نهمین شهر بزرگ در آمریکا و سومین شهر بزرگ در ایالت تگزاس است. این شهر از دوران بسیار قدیم بخاطر صنعت نفت، پنبه و خطوط راه‌ آهنش بسیار مهم محسوب شده بود. منظور از شهر دالاس  منطقه کلان‌ شهر دالاس- فورت وورث است. اقتصاد این منطقه نیز جزء اقتصادهای برتر آمریکا بوده و رتبه ششم بزرگترین اقتصاد در آمریکا را دارد.

کپنهاگ(Copenhagen):

کپنهاگ(Copenhagen)

کپنهاگ(Copenhagen)

کپنهاگ، پایتخت کشور دانمارک است. نام این شهر از نام دانمارکی Køb-en-havn به‌ معنی بندر بازرگانی گرفته شده‌ است. این شهر برای بیشترین دستمزدهای خود در سطح جهان شهرت دارد. دانمارک برای متقاضیان کار خارجی، مقصد مورد توجهی است. این شهر یکی از شهرهای هوشمند دنیاست.

 اسلو(Oslo):

 اسلو(Oslo)

اسلو(Oslo)

 اسلو بزرگترین شهر و پایتخت کشور نروژ است. همچنین تنها شهر نروژ است که خود یک شهرستان (شهرستان اسلو) نیز هست. این شهر مرکز مهمی برای صنایع دریایی است. آب و هوای این شهر مرطوب است. اسلو، دومین شهر گران جهان محسوب می شود.

آیندهوون(Eindhoven):

آیندهوون(Eindhoven)

آیندهوون(Eindhoven)

آیندهوون، شهری زیبا، مدرن و صنعتی است در استان برابانت شمالی در جنوب شرقی هلند که محل تولد کارخانه‌ های فیلیپس محسوب می‌شود. این شهر مهد فناوری است.

سیدنی(Sydney):

سیدنی(Sydney)

سیدنی(Sydney)

سیدنی، بزرگ‌ ترین و قدیمی‌ ترین شهر استرالیا و پایتخت ایالت ویلز جنوبی نو یا نیو ساوت ولز است. سیدنی نماد کشور استرالیاست. شهری است با جذابیت‌ های بی‌ شمار که دویست و هجده سال از زمان تاسیس آن می‌ گذرد. این شهر که در جنوب شرقی استرالیا واقع شده، اولین مکانی است که بیشترین میزان جهانگرد در بدو ورود به استرالیا در آن پا می‌ گذارند.

 

4 پاسخ

تعقیب

  1. […] در لجستیک(Logistics) بپردازیم. جهت مشاهده مقاله ی قبلی به  آشنایی با مفاهیم شهر هوشمند (Smart City) بخش دوم مراجعه […]

  2. […] مشاهده آشنایی با مفاهیم شهر هوشمند (Smart City) بخش دوم کلیک […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =