آشنایی با Intelligent multiplexing

آشنایی با Intelligent multiplexing

آشنایی با Intelligent multiplexing

آشنایی با Intelligent multiplexing

در ادامه آموزش نتورک شو، امروز قصد داریم به آشنایی با Intelligent multiplexing بپردازیم. جهت مشاهده مقاله قبلی به آشنایی با مالتی پلکسر هوشمند STDM مراجعه نمایید.

Intelligent multiplexing:

Intelligent multiplexing به یک متمرکز کننده رجوع پیدا می کند مخصوصا در دنیای telecom .Intelligent mux ها زوج نیستند بلکه به تنهایی استفاده می شوند.

Intelligent mux یک دستگاه line-sharing است که هدفش متمرکز کردن تعداد زیادی خطوط کم سرعت و حمل داده های آن ها بر روی یک خط پر سرعت به یک نقطه ی ثانوی در شبکه است .

آشنایی با Intelligent multiplexing

آشنایی با Intelligent multiplexing

یک مثال خوب از یک متمرکز کننده دستگاهی به نام DLC یا digital loop carrier است که به عنوان یک remote concentrator یا remote terminal عمل می کند. در شکل بالا twisted – pair وارد local exchange همسایه اش می شود. قبل از ظهور و ورود DLC هر خانواده نیاز به یک twisted – pair داشت اگر تقاضا از تعداد pair های موجود بیشتر بود متقاضیان بدشانس باید تا راه اندازی یک local exchange جدید منتظر می ماندند. تکنولوژی های دیجیتال استفاده ی بهتر از pair های موجود را نسبت به تکنولوژی های آنالوگ فراهم می آورد. به جای داشتن یک خط اشتراک در local exchange شما یک DLC جدید می توانید داشته باشید.

هریک از فیبر نوری یا امواج ماکروویو به local exchange متصل می شوند و امکانات آنجا ترافیک تسهیم شده را حمل می نماید. وقتی از DLC استفاده می کنید قادر هستید که تجهیزات آنالوگ را حذف نمایید همچنین می توانید به مشتریان خارج از مشخصات فاصله ای بین local exchange و مشترکین هستند خدمات ارائه دهید بنابراین برای کاهش طول حلقه از DLC استفاده می شود.

DLC های قدیمی قابلیت برای DSL را ندارند DSL هایی نظیر ADSL و SDSL. به عنوان مثال ۳۰ تا ۴۰ درصد از مردم آمریکا از طریق DSL خدمات می گیرند و در دنیا روستاییان و شهر های دور دست از طریق DLC خدمات می گیرند برای اینکه این افراد نیز از پهنای باند بالا مانند DSL بهره ببرند باید حاملی جایگزین DLC وجود داشته باشد.

برای مثال Lucent’s XDSL Access Gateway یک نمونه از این نوع دستگاه هاست که یک سیستم multiservice برای دسترسی به

ADSL

Integrated Services Digital Network (ISDN)

Asynchronous Transfer Mode (ATM)

Plain old telephone service (POTS)

فراهم می کند و آنالوگ را روی twisted – pair و فیبر قرار می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =