افزایش بهره وری مجازی سازی با RoCE

افزایش بهره وری مجازی سازی با RoCE

در ادامه مقالات نتورک شو در خدمت شما هستیم با افزایش بهره وری مجازی سازی با RoCE. جهت مشاهده مقاله قبلی به تفاوت بین RoCE و iWARP مراجعه نمایید.

افزایش بهره وری مجازی سازی با RoCE:

هرروزه بر تعداد نرم افزارها و کاربران اضافه می شود. نتیجتا این افزایش باعث رشد ترافیک های شبکه ای و توسعه ماشین های مجازی و افزایش استفاده از سیستم عامل ها، CPU   و ورودی خروجی دیتا یا I/O  می گردد. کاربران نیاز به سرعت و زیرساخت مناسب برای استفاده از بار کاری  مجازی شده خود در طی فعالیت هایی که انجام می دهند دارند.

از طریق همگرا کردن LAN و SAN می توان مدیریت ساده تر و زیرساخت بهتر و درنتیجه عملکرد مناسب تر را در کلاسترها، grid و  utility computing فراهم نمود. تاخیر کم و راندمان بالا مهمترین نیاز برای همه کاربران است. هر میکرو ثانیه تاخیر در انتقال دیتا و اجرای الگوریتم ها یا تراکنش ها ، می تواند باعث از دست رفتن میلیون ها دلار گردد.

RoCE توانایی افزایش عملکرد مکانیزم های ورودی / خروجی را دارد و می تواند داده ها را مستقیما از حافظه سرور مبدا به حافظه سرور مقصد انتقال دهد که این انتقال با بایپس کرنل سیستم عامل انجام می پذیرد. به دلیل اینکه انتقال داده ی RDMA برروی DMA موجود برروی پردازنده ی اینترفیس انجام می شود ، CPU در انتقال داده دخالت نمی کند .

RDMA همچنین توانایی  بایپس استک TCP/IP هاست برروی پروتکل های InfiniBand  را دارد بایپس  استک TCP/IP و حذف مراحل کپی دیتا باعث کاهش تاخیر و افزایش راندمان نرم افزارهایی مانند Hyper-V Live Migration ،  Microsoft SQL  و  Microsoft SharePoint با SMB Direct می گردد.

برای مثال با استفاده از SMB Direct در RoCE ، Hyper-V Live Migration سریعتر می تواند به  TCP/IP  جواب دهد. RoCE باعث کاهش استفاده از CPU می گردد. و یکی از ویژگی های کلیدی HP FlexFabric 556 که شامل سرورهای tower ProLiant  و FlexFabric 650 که برای server blade ها است می باشد.

این نوع از آداپتورها یک تونل offload ایجاد می کنند و به VM migration کمک بسزایی می نمایند.

شکل زیر نمایی از عملکرد RoCE در بهبود کارکرد محیط های مجازی است

عملکرد RoCE در بهبود کارکرد محیط های مجازی

عملکرد RoCE در بهبود کارکرد محیط های مجازی

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] شما هستیم با overlay networks چیست ؟ جهت مشاهده مقاله قبلی به افزایش بهره وری مجازی سازی با RoCE مراجعه […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =