افزایش کارایی سرور با overlay networking

افزایش کارایی سرور با overlay networking

افزایش کارایی سرور با overlay networking

افزایش کارایی سرور با overlay networking

در ادامه مقالات نتورک شو در خدمت شما هستیم با افزایش کارایی سرور با overlay networking. جهت مشاهده مقاله قبلی به HP Virtual Connect و Flex Adapter چیست؟  مراجعه نمایید.

افزایش کارایی سرور با overlay networking :

همانطور که در مقاله قبل نیز ذکر شد شبکه های لایه دو ایی سنتی، محدودیت های mobility ، توسعه محیطهای مجازی سازی شده و workload های بالا را داشتند. تکنولوژی های Overlay network tunneling که شامل VXLAN و NVGRE است تاثیر بالایی در راندمان دیتاسنترهای محاسباتی دارند . بیشترین تاثیر در بهره وری CPU و کاهش throughput شبکه و افزایش مصرف برق می شوند.

ایجاد هدر VXLAN/NVGRE در یک فریم اترنت و محاسبه ی یک checksum جدید باعث تاثیر در بهره وری CPU و کاهش throughput شبکه و افزایش مصرف برق می گردد و این امر منجر به محدودیت در تعداد ماشین های مجازی در سرورهای فیزیکی می شود.

سری آداپتورهای HP FlexFabric 556 در سرورهای ProLiant ML, DL و FlexFabric 650 در سرورهای بلید شرکت HP ، این محدودیت های ناشی از overlay Network را در هر هاست با استفاده از tunnel offload پشتیبانی شده از سمت VXLAN و NVGRE ، برطرف می سازد.

با پردازش های offload بسته در اینترفیس، مصرف کنندگان می توانند با بهره گیری از overlay Network ، انعطاف پذیری بالایی در migration ماشین های مجازی را داشته باشند و محدودیت های سابق را تا حد زیادی برطرف نمایند. لازم به ذکر است که HP tunnel offloading باعث افزایش IO throughput تا ۱۲۹ درصد ، کاهش بهره برداری از CPU تا ۴۶ درصد و کاهش مصرف برق تا ۱۲۲ درصد می شود. این دسته از اینترفیس ها اولین آداپتورهایی هستند که از VXLAN ، NVGRE و RoCE پشتیبانی می کنند.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] هستیم با مدیریت همگرا در HP. جهت مشاهده مقاله قبلی به افزایش کارایی سرور با overlay networking مراجعه […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 5 =