انقلابی در ساختار ذخیره سازی

انقلابی در ساختار ذخیره سازی:

در ادامه مقالات نتورک شو در خدمت شما هستیم با انقلابی در ساختار ذخیره سازی. جهت مشاهده مقاله ی قبلی به Big Data چیست؟  مراجعه نمایید.

انقلابی در ساختار ذخیره سازی:

در سیستم های سنتی، سازمان ها دارای کامپیوترهای مرکزی و دستگاه های ذخیره سازی اطلاعات شامل tape و disk ها در دیتاسنترهایشان بودند. تولید سیستم های باز، پیشرفت تجارت و علوم ، نیازمند سرورها و استوریج های جدید و تکنولوژی های نو است زیرا متدهای قدیمی توانایی به اشتراک گذاری انواع سرورهای واستوریج ها را ندارد. رویکرد قدیمی با نام server-centric storage architecture انجام می شد. در این نوع معماری هر سرور محدود به تعدادی هارد است و ادمین وظایفی مانند نگهداری سرور، مانیتور دیسک ها و مواردی از این دست را برعهده دارد. این روش مدیریت شبکه و اطلاعات باعث می شود که سیستم حفاظت شده نباشد و قابلیت مدیریت صحیح را نداشته باشد. همچنین اطلاعات بصورت جزایر پراکنده از هم ذخیره شوند که این امر در شکل زیر نشان داده شده است.

server-centric storage architecture

server-centric storage architecture

برای غلبه بر مشکلات ناشی از این ساختار ، محققان علوم اطلاعات ، سیستم ها را از server-centric storage architecture به information- centric architecture تغییر دادند که ساختار مذکور در شکل زیر نشان داده شده است.

information-centric architecture

information-centric architecture

در ساختار جدید یک استوریج مرکزی و غیر وابسته به سرورها وجود دارد که مدیریت متمرکز را به همراه می آورد.

وقتی یک سرور جدید وارد محیط می شود دستگاه های ذخیره سازی متمرکز یک فضا به آن اختصاص و انتساب می دهند . ظرفیت استوریج به اشتراک گذاشته شده می تواند بصورت داینامیک بوسیله اضافه کردن دیسک ها ، بدون از بین رفتن سایر اطلاعات افزایش یابد . در این ساختار مدیریت اطلاعات ساده تر و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر خواهد بود .

تکنولوژی storage و معماری های آن به سازمان ها ، محافظت از دیتا ، بهینه سازی، افزایش نفوذ دیتا در بالاترین سطح خود و ذخیره و بازیابی بالا را می بخشد.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] بر دیتاسنتر و مولفه های آن. جهت مشاهده مقاله ی قبلی به انقلابی در ساختار ذخیره سازی مراجعه […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دو =