انواع آپدیت های موجود در ماکروسافت و نقش WSUS در آن

انواع آپدیت های موجود در ماکروسافت و نقش WSUS در آن

انواع آپدیت های موجود در ماکروسافت و نقش WSUS در آن

انواع آپدیت های موجود در ماکروسافت و نقش WSUS در آن

در ادامه ی آموزش ماکروسافت، قصد داریم امروز به انواع آپدیت های موجود در ماکروسافت و نقش WSUS در آن بپردازیم. جهت مشاهده مقاله قبلی به آشنایی با WSUS در محیط های ماکروسافتی مراجعه نمایید.

انواع آپدیت ها:

با توجه به اینکه هدف اصلی WSUS، آپدیت می باشد؛ ابتدا به بررسی انواع آپدیت پرداخته می شود. آپدیت‌ های مورد نظر انواع محصولات را در برمی‌گیرد. این آپدیت ها و مسئولیت آنها به شرح ذیل است:

 • Critical Update: یک آپدیت در نظر گرفته شده برای رفع مشکلی در نرم‌افزار است که وجود این مشکل در محصولات، شرایطی بحرانی را ایجاد می‌ کند.
 • Driver: یک جزء نرم‌ افزاری است که برای پشتیبانی از یک سخت‌ افزار جدید طراحی شده است.
 • Hot fix: آپدیتی است که برای رفع یک مشکل خاص ارائه می‌ شود. با Hot fix می‌ توان به رفع مشکل، بدون Restart و یا متوقف کردن سرویس و سیستم دچار اختلال پرداخت. عموما Hot fix را با Patch یکسان می‌ دانند اما تفاوت این دو در این است که Hot fix به طور ویژه برای رفع مشکل یک مشتری در نظر گرفته شده و برای عموم کاربران توزیع نمی‌ شود. باید در نظر داشت که Hot fix ، آپدیت‌ های امنیتی را شامل نمی‌ شود. همچنین Hot fix قابلیت‌ های ارائه شده برای رفع یک مشکل که بصورت خاص مورد آزمایش قرار گرفته تا در اختیار عموم کاربران قرار گیرد را نیز در بر می‌ گیرد.
 • Update: در این نوع آپدیت یک قابلیت جدید برای محصولات ماکروسافت در نظر گرفته می شود و این آپدیت برای رفع مشکلات امنیتی و اختلالات مربوط به سیستم‌ عامل‌ ها و نرم‌ افزارها نمی‌ باشد، باید در نظر داشت که Update الزاما امنیتی نیست.
 • Security Update: کاربران ماکروسافت جمعیت بالایی را تشکیل می‌ دهند. بنابراین نقاط ضعف امنیتی بسیاری در محصولات آن مشاهده خواهد شد و ماکروسافت این نقاط ضعف را شناسایی کرده و آپدیت رفع نقاط ضعف و مشکلات امنیتی محصولات خود را در اختیار کاربران قرار می‌ دهد. آسیب‌ پذیری‌ های امنیتی در بولتن امنیتی ماکروسافت در سطوح حساس، مهم، متوسط و ضعیف یا پایین طبقه بندی می‌ شوند.
 • Feature Packs: بسته‌ای است که قابلیت‌ های جدید ارائه شده برای یک محصول را در بر می‌ گیرد.
 • Update Rollups: مجموعه‌ای است از Hot fix ها، آپدیت‌ های Security، آپدیت‌ های critical و نیز آپدیت‌ هایی است که برای سهولت در Deploy شدن در یک پکیج قرار گرفته اند. Rollup ها عموما یک هدف خاص مانند امنیت محصول و یا یک Component از یک محصول مثلا IIS را پشتیبانی می‌ کند.
 • Service Pack: پکیجی است در بردارنده‌ ی همه‌ی Hot fix ها، آپدیت‌ هایCritical، آپدیت‌ های Security و همچنین آپدیت‌ هایی برای سیستم‌ عامل‌ ها و نرم‌ افزارها. علاوه بر این Service Pack راه‌ حل مشکلات و نقاط ضعفی که پس از عرضه محصول توسط گروه محدودی از مشتریان شناسایی شده و نیز درخواست آنان مبنی بر تغییر در Design و قابلیت‌ های یک محصول را شامل می‌ شود.
 • Definition Update: این نوع از آپدیت‌ ها برای بروزرسانی نرم‌ افزارهای امنیتی استفاده می‌ شود. نرم‌ افزارهایی مثل آنتی‌ ویروس و Anti Malware که توسط شرکت ماکروسافت ارائه شده‌اند. در واقع یک Definition Update روش حذف و یا برخورد با یک کد مخرب را برای این محصولات، نمایش می‌ دهد. این آپدیت‌ ها بیشتر برای محصولاتی که دارای پایگاه داده هستند، کاربرد دارد.
 • Tool: ابزار یا قابلیتی است که به انجام رساندن و تکمیل یک وظیفه و یا مجموعه‌ای از وظایف کمک می‌ کند.
2 پاسخ

تعقیب

 1. […] پیاده‌ سازی سرور WSUS بپردازیم. جهت مشاهده مقاله قبلی به انواع آپدیت های موجود در ماکروسافت و نقش WSUS در آن مراجعه […]

 2. […] پیاده‌سازی سرور WSUS بپردازیم. جهت مشاهده مقاله قبلی به انواع آپدیت های موجود در ماکروسافت و نقش WSUS در آن مراجعه […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 12 =