اینترنت اشیاء و کاربرد آن چیست؟

اینترنت اشیاء و کاربرد آن چیست؟

اینترنت اشیاء و کاربرد آن چیست؟

اینترنت اشیاء و کاربرد آن چیست؟

امروز در خدمت شما هستیم با یک مقاله ی مفید با موضوع اینترنت اشیاء و کاربرد آن چیست؟

ابتدا شمارا با تعریفی از وب سایت ویکی پدیا  آشنا می سازیم

تعریفی از IoT

عبارت اینترنت اشیا، برای نخستین بار در سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتون مورد استفاده قرار گرفت و جهانی را توصیف کرد که در آن هر چیزی، از جمله اشیا بی جان، برای خود هویت دیجیتال داشته باشند و به کامپیوترها اجازه دهند آن ها را سازماندهی و مدیریت کنند. اینترنت در حال حاضر همه مردم را به هم متصل می کند ولی با اینترنت اشیاء تمام اشیاء به هم متصل می شوند . البته پیش از آن کوین کلی در کتاب قوانین نوین اقتصادی در عصر شبکه ها (۱۹۹۸) موضوع نودهای کوچک هوشمند ( مانند سنسور باز و بسته بودن درب ) که به شبکه جهانی اینترنت وصل می باشند را مطرح نمود.

اینترنتِ اشیاء (Internet of Things (IoT مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات است که به طور خلاصه “اینترنت اشیاء” فناوری مدرنی است که در آن برای هر موجودی (انسان، حیوان و یا اشیاء) قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی، اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم می‌گردد.

اهمیت اینترنت اشیاء

اهمیت اینترنت اشیاء

اینترنت اشیا در ایران

مرکز تحقیقات مخابرات ایران (پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات) پروژه هایی را برای بررسی پیاده سازی فناوری اینترنت اشیا در ایران انجام داده است. یکی از این پروژه ها با عنوان «تدوین کسب و کار اینترنت اشیا در کشور» (از تاریخ ۱۰ دی ۱۳۹۳ تا ۱۰ خرداد ۱۳۹۴)، انجام شده است. در این پروژه بر اساس تجربیات علمی و عملیاتی کشورهای مختلف در حوزه های حاکمیت ، کسب و کار، کاربردها و فناوری ها مطالعات اولیه صورت گرفت و نقشه راه ایران با هدف استفاده ایران از فناوری های نوین نظیر اینترنت اشیا برای افزایش رفاه اقتصادی، کیفیت زندگی و حفاظت از محیط زیست برای رسیدن به چشم انداز اقتصادی ۱۴۰۴ تعیین شد.

اینترنت اشیاء و کاربرد آن چیست؟

اینترنت اشیاء و کاربرد آن چیست؟

در مقالات بعدی شمارا با اطلاعات تکمیلی تر از اینترنت اشیاء آشنا می سازیم.با ما همراه باشید.

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] خانه هوشمند چیست؟ بپردازیم. جهت مشاهده مقاله قبلی به اینترنت اشیاء و کاربرد آن چیست؟ مراجعه […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 2 =