تفاوت بین RoCE و iWARP

تفاوت بین RoCE و iWARP

تفاوت بین RoCE و iWARP

تفاوت بین RoCE و iWARP

در ادامه مقالات نتورک شو در خدمت شما هستیم با تفاوت بین RoCE و iWARP. جهت مشاهده مقاله قبلی به تفاوت های مابین RoCE و InfiniBand مراجعه نمایید.

در اینجا تفاوت مابین iWARP و RoCE بیان می گردد.

تفاوت  RoCE و iWARP:

iWARP مخفف internet Wide Area RDMA Protocol می باشد و پروتکلی است که برای RDMA تولید شده است و برای نقل و انتقال دیتا در شبکه های مبتنی بر IP ساخته شده است. به دلیل سازگاری و تطابق iWARP با شبکه های امروزی ، این پروتکل توانایی توسعه و گسترش در انواع محیط های IP را دارد.

اجزای اصلی iWARP پروتکل DDP یا Direct Data Placement Protocol است که برای نقل و انتقالات zero-copy واقعی ساخته شده است .

zero-copy دستورهایی را توصیف می‌کند که CPU وظیفهٔ انتقال داده از قسمتی از RAM به قسمتی دیگر را ندارد. این ویژگی معمولاً برای صرفه جویی در تعداد پالس‌های مورد نیاز CPU و همچنین در پهنای باند پورت حافظه در زمان انتقال یک فایل از طریق شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. DDP خود تحت TCP کار می کند.

همانطور که ذکر شد RoCE برای اجرای RDMA با استفاده از اترنت برروی فریم های UDP/IP ساخته شده است و iWARP جهت اجرای RDMA برروی نقل و انتقالات connection-oriented مانندstack TCP فراهم شده است. در حقیقت iWARP فقط برروی بستر TCP و یا STCP کار میکند و قابلیت کار با سایر موارد غیر از TCP را ندارد.

RoCE v1 تنها به یک broadcast domain اترنت محدو می شود . این در حالی است که RoCE v2 و iWARP در محیط های قابل مسیریابی کار می کنند. وقتی که از iWARP استفاده میشود نیاز به حافظه برای تعداد کانکشن زیاد دز طی جریان TCP برای داشتن راندمان و توسعه پذیری داریم . iWARP در دیتاسنترها و نرم افزارهایی با ساختار عظیم کاربرد دارد.

موارد مربوط به مالتی کست در RoCE تعریف شده است این در حالی است که در iWARP کنونی هیچ نوع تعریفی مبنی بر نقل و انتقالات مالتی کست در RDMA نداریم.

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] تفاوت های بین iWARP و RoCE صحبت خواهد شد. جهت مشاهده مقاله تفاوت بین RoCE و iWARP کلیک […]

  2. […] بهره وری مجازی سازی با RoCE. جهت مشاهده مقاله قبلی به تفاوت بین RoCE و iWARP مراجعه […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =