تفاوت های مابین RoCE و InfiniBand

تفاوت های مابین RoCE و InfiniBand

تفاوت های مابین RoCE و InfiniBand

تفاوت های مابین RoCE و InfiniBand

در ادامه مقالات نتورک شو در خدمت شما هستیم با تفاوت های مابین RoCE و InfiniBand. جهت مشاهده مقاله قبلی به Server fencing چیست؟ مراجعه نمایید.

تفاوت های مابین RoCE و InfiniBand:

در اینجا در مورد تفاوت های مابین RoCE و InfiniBand صحبت خواهد شد. می توان گفت RoCE چگونگی اجرای RDMA over Ethernet را در طی استفاده از ساختار InfiniBand توصیف می کند و همچنین بیانگر چگونگی عملکرد RDMA over an InfiniBand network می باشد.

RoCE می تواند با نرم افزارهای مبتنی بر InfiniBand به خوبی کار نماید و در کلاسترها خود را به خوبی به عنوان یک اترنت منطبق بر فیبر نشان دهد. InfiniBand دارای پهنای باند بالا و تاخیر بسیار کم است همچنین می توان گفت که کارت های InfiniBand کارت هایی که سرعتی بالغ بر ۴۰ گیگ را برای شما به ارمغان می اورند.

با این حال تفاوت هایی مابین InfiniBand و RoCE وجود دارد ، تفاوت های فنی میان پروتکل های InfiniBand و RoCE به شرح زیر است :

 کنترل ازدحام یا Congestion Control:

RoCE مبتنی بر شبکه هایی هستند که در آنها از Ethernet flow control یا priority flow control استفاده می شود. RoCE v2 یک پروتکل کنترل ازدحام تعریف می کند که از ECN برای نشانه گذاری و از فریم CNP برای acknowledgment استفاده می شود. InfiniBand از الگوریتم های مبتنی بر اعتبار یا credit-based برای تضمین ارتباطات HCA-to-HCA استفاده می کند. HCA سر واژه host channel adapter است که اینترفیسی برای تبادل امن اطلاعات می باشد. یک InfiniBand از سوئیچ های فیبر استفاده می کند و شروع و پایان نقل و انتقال اطلاعات در یک channel adapter انجام می شود.

 سوییچ های InfiniBand:

 سوییچ های InfiniBand موجود همیشه تاخیر کمی نسبت به سوئیچ های اترنت دارند. تاخیر پورت به پورت برای یک نمونه از سوئیچ های اترنت برابر ۲۳۰ نانو ثانیه و در نمونه سوئیچ های InfiniBand برابر ۱۰۰ نانو ثانیه در همان شماره پورت می باشد.

 پیکربندی:

 پیکربندی یک شبکه اترنت DCB می تواند بسیار پیچیده تر از یک شبکه InfiniBand باشد

در مقاله بعد درباره تفاوت های بین iWARP و RoCE صحبت خواهد شد.
جهت مشاهده مقاله تفاوت بین RoCE و iWARP کلیک نمایید.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] هستیم با تفاوت بین RoCE و iWARP. جهت مشاهده مقاله قبلی به تفاوت های مابین RoCE و InfiniBand مراجعه […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − یک =