رفتار حافظه در ماشین­ های مجازیVMware

رفتار حافظه در ماشین­ های مجازیVMware

رفتار حافظه در ماشین­های مجازیVMware

رفتار حافظه در ماشین ­های مجازیVMware

رفتار حافظه در ماشین­ های مجازیVMware :زمانی که یک سیستم عامل برروی یک دستگاه فیزیکی و در محیط غیر مجازی نصب می­شود سیستم عامل مستقیماً به RAM نصب شده برروی دستگاه با یک درخواست Memory ساده یا یک Page دسترسی دارد و همیشه رابطه‌ی یک به یک بین RAM و OS وجود خواهد داشت. به این معنا که اگر RAM با ظرفیت ۴G روی سیستم نصب شود OS می­تواند به همه­ ی ۴G دسترسی داشته باشد. بیشتر سیستم‌عامل‌ها هم از RAM با ظرفیت ۴G پشتیبانی می‌کنند مخصوصاً اگر سیستم‌عامل ۶۴ بیتی باشد.

هایپروایزر یک level اضافی ایجاد می‌نماید و یک آدرس حافظه فیزیکی guest را به ماشین یا هاست map می‌کند. این ویژگی به هایپروایزر قدرت مدیریت حافظه را در نقل و انتقالات guest OS ها  می‌دهد.

برای فهم رفتار memory در محیط­ های مجازی سه موضوع ذیل در اینجا مورد بررسی قرار می­گیرد:

  1. اصطلاحات تخصصی حافظه[۱]
  2. مدیریت حافظه [۲]
  3. احیای حافظه [۳]
  1. اصطلاحات تخصصی حافظه:

یک OS در حال اجرا در یک ماشین مجازی[۴] را در نظر بگیرید حافظه بوسیله یک Application درخواست داده می‌شود که به آن Virtual memory گفته می‌شود. حافظه نصب شده در سیستم عامل ماشین مجازی Physical memory نام دارد و هایپروایزر یک لایه اضافی به نام machine memory اضافه می­نماید.

برای کمک به توصیف قابلیت همکاری بین memory و RAM فیزیکی نصب شده برروی سرور و نرم­ افزارهای نصب شده در هر VM سه سطح حافظه بایستی شرح داده شود:

  • Host Physical Memory : حافظه ای است که برای هایپروایزر به عنوان حافظه موجود برروی سیستم قابل مشاهده است ( machine memory یا حافظه دستگاه)
  • Guest Physical Memory : منظور حافظه ای است که برای OS در حال اجرا برروی یک VM قابل مشاهده است. این حافظه توسط حافظه Host Physical memory پشتیبانی می­گردد و بدین معناست که هایپروایزر mapping از Guest به host را فراهم می‌کند.
  • Guest Virtual Memory : منظور یک فضای آدرس دهی مجازی است که OS برای Application فراهم می ­کند. Application در حال اجرا برروی VM قادر است از این حافظه استفاده کند. شکل زیر بیانگر این سه سطح حافظه است:
رفتار حافظه در ماشین­ های مجازیVMware

رفتار حافظه در ماشین­ های مجازیVMware

Virtual memory یک فضای یکنواخت آدرس دهی حافظه برای OS می­سازد که آدرس ­های Application Virtual memory را به آدرس ­های Physical memory نگاشت می ­کند. این تکنیک به سیستم عامل توانایی مدیریت حافظه در مبادلات Application را می‌دهد.

 

[۱] Memory Terminology

[۲] Memory Management

[۳] Memory Reclamation

[۴] Virtual Machine (VM)

5 پاسخ

تعقیب

  1. […] مقاله ی رفتار حافظه در ماشین­ های مجازیVMware به اصطلاحات تخصصی حافظه نظیر Host Physical Memory Guest Physical Memory […]

  2. […] مقاله ی رفتار حافظه در ماشین­ های مجازیVMware به اصطلاحات تخصصی حافظه نظیر Host Physical Memory Guest Physical Memory […]

  3. […] مقاله ی رفتار حافظه در ماشین­های مجازیVMware به اصطلاحات تخصصی حافظه نظیر Host Physical Memory Guest Physical Memory […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =