فرآیند سازمانی به عنوان سرویس یا BPaaS

فرآیند سازمانی به عنوان سرویس یا BPaaS

فرآیند سازمانی به عنوان سرویس یا BPaaS

فرآیند سازمانی به عنوان سرویس یا BPaaS

در ادامه مقالات نتورک شو در خدمت شما هستیم با سرویس های دیگر ارائه شده در Cloud یا XaaS جهت مشاهده مقاله قبلی به ارائه‌دهندگان Cloud مراجعه نمایید.

فرآیند سازمانی به عنوان سرویس یا BPaaS:

در ادامه Xaas به بررسی اجمالی سایر سرویس های Cloud می پردازیم .

فرآیند سازمانی به عنوان سرویس (BPaaS ) نشان‌ دهنده ی نفوذ مدل Cloud computing فراتر از سرویس ‌های فنی و رایج IT است به صورتی که در داخل فرآیندهای کسب و کار نیز نفوذ کرده است. مدل BPaaS ترکیبی از فرآیند کسب و کار و نظارت آن توسط یکی از مدل ‌های اصلی سرویس‌ یعنی: IaaS، PaaS و SaaS است.

نظارت بر یک فرآیند سازمانی به معنی ارزیابی مجموعه‌ای از فعالیت‌ های کسب و کار برای ارائه feedback بر اساس میزان پیشرفت در مراحل مشخصی از آن فرآیند است.

هدف از نظارت برفرآیند کسب و کار این است که Provider بتواند به ارائه سرویس‌ های کسب و کار با تحلیل بر روی مراحلی که بصورت کارآمد انجام می ‌شوند و یا مواردی که منتهی به شکست می‌شوند، بپردازد . این موارد بهینه شود و عملیات مناسب برای بهبود فرآیند براساس تحلیل انجام شده صورت پذیرد. سیستم‌هایی که نظارت بر این مراحل اجرا را انجام می‌دهند با عنوان سیستم‌ های مدیریت فرآیند کسب و کار شناخته می ‌شوند.

در زمان استفاده از BPaaS، فعالیت‌های سنتی این سیستم‌ های مدیریت فرآیند کسب و کار به داخل ابر منتقل می ‌شوند و پس از انجام هر مرحله از فرآیند، بر روی اجرای آن نظارت می‌کنند. مزیت BPaaS در مقایسه با BPMS سنتی مشابه مزایای دیگر مدل‌ های Cloud computing می‌ باشد؛ به این ترتیب که برای مشتریان، انعطاف ‌پذیری مدل پرداخت براساس استفاده و کاهش هزینه ‌های ورود را با حذف نیاز به خرید و ساخت زیر ساخت پشتیبان آن را فراهم می ‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =