فیلم آموزشی تاریخچه ی محاسبات و محاسبات ابری-بخش دوم

فیلم آموزشی تاریخچه ی محاسبات و محاسبات ابری-بخش دوم

فیلم آموزشی تاریخچه ی محاسبات و محاسبات ابری-بخش دوم

فیلم آموزشی تاریخچه ی محاسبات و محاسبات ابری-بخش دوم

در ادامه ی آموزش های وب سایت نتورک شو، در خدمت شما هستیم با فیلم آموزشی تاریخچه ی محاسبات و محاسبات ابری-بخش دوم. جهت مشاهده مقاله قبلی به فیلم آموزشی تاریخچه ی محاسبات و محاسبات ابری مراجعه نمایید.

تاریخچه ی محاسبات و محاسبات ابری:

اکنون که مطالب مربوط به اینترنت و شبکه را در اختیار داریم یک فناوری جدیدی به نام Grid مطرح می شود که از ایده ی توزیع شدگی استفاده می کند مثلا چندین ابر کامپیوتر و یا کامپیوتر خانگی را به هم متصل می کند و یک منبع محاسباتی قوی را به وجود می آورد که بتواند پردازش های سنگین را انجام دهد. این فناوری در خیلی از جاها مورد استفاده قرار گرفت و حتی هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد ولی بخاطر یک سری محدودیت هایی که داشت، نتوانست خیلی مورد استفاده قرار بگیرد.

یک سری جنبه ها به  Grid اضافه شدند و باعث ظهور Cloud شدند. از جمله جاهایی که می توان از  Grid استفاده کرد در سازمان هایی است که پردازش سنگین دارند مانند دانشکده فیزیک یا دانشکده نجوم که حجم بار محاسباتی بالایی دارند و نیاز دارند که پردازش های سنگین انجام بدهند. حتی بسیاری از  Grid های سازمان های مختلف می توانند با هم همکاری داشته باشند؛ مثلا در بحث محاسبات به این صورت است که همکاری آن ها باعث می شود سازمان های مجازی را به وجود آورند. ولی در کل با تمام مزیت هایی که شبکه های  Grid دارند یک سری تفاوت هم با Cloud دارند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

 محاسبات مبتنی بر Grid، همان طور که در شکل مشاهده می کنید این PC می توانست جزئی از شبکه Grid باشد.

برای مثال اگر ما کامپیوتر خود را وارد دانشکده فیزیک که Grid دارد بکنیم، این کامپیوتر ما جزئی از شبکه Grid خواهد شد و بخشی از بار محاسباتی بر روی کامپیوتر ما اعمال می شود، بدون این که ما متوجه آن شویم و موقعی که ما کامپیوترمان را از شبکه ی Grid خارج کنیم، این بار محاسباتی هم از روی کامپیوتر ما خارج می شود.

پس در کل کار Grid این است که با استفاده از زیر ساخت های شبکه، مفاهیم مربوط به دسترسی از راه دور و هم چنین ایده ی توزیع شدگی، بیاید و حالا با استفاده از چند کامپیوتر یا PC خانگی و یا چند ابر کامپیوتر، یک منبع محاسباتی قوی را ایجاد کند تا بتواند پردازش های سنگین را انجام دهد.

ادامه …..

شما می توانید ادامه مطلب را در این فیلم آموزشی که در ابتدای صفحه آورده شده است، مشاهده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =