قسمت اول آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

قسمت اول آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

قسمت اول آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

قسمت اول آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

در ادامه ی آموزش های وب سایت نتورک شو، در خدمت شما هستیم با قسمت اول آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم). جهت مشاهده مقاله قبلی به فیلم آموزشی مدل های استقرار ابر(انواع ابر) مراجعه نمایید.

در این فیلم آموزشی شما را با قسمت اول آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم) آشنا می سازیم. این فیلم آموزشی، که قسمت اول از ۱۴ قسمت آموزشی می باشد بحث مربوط به شبیه ساز و علت استفاده از شبیه ساز  در آن توضیح داده شده است.

آموزش شبه ساز  CloudSim (کلودسیم):

در این فیلم آموزشی قصد داریم بحث مربوط به شبیه ساز کلودسیم را آغاز کنیم. مسئله ی اولی که مطرح می شود این است که چرا باید از شبیه ساز استفاده کنیم؟ چرا نمی توانیم ایده ها و سیاست های خودمان را در ابر واقعی پیاده سازی کنیم؟

مشکلی که وجود دارد این است که ابر همیشه مجبور است که به کاربران خود یک سری تضمین را بدهد. در واقع همان قرارداد SLA یا توافقنامه ی سطح سرویس که بین کاربر ابر و سرویس دهنده بسته می شوند؛ و سرویس دهنده تضمین می کند که یک سری زیرساخت هایی را برای کاربر خودش تضمین می کند. برای مثال، تضمین می کند که زمان پاسخ از یک حدی بیش تر نشود و ….
محیط ابر یک محیطی است که همواره شرایط آن ممکن است تغییر کند. براساس تعداد کاربران، این شرایط داینامیک می باشد و تغییر می کند. به علت اینکه سرویس دهنده مجبور است کیفیت سرویس کاربر را حفظ کند، بنابراین برای برآورده کردن آن موارد SLA، باید شرایط ابر را مهیا کند.
بنابراین تا جایی که ممکن است تعادل بار، مصرف انرژی منابع و کیفیت سرویس را، سعی می کند بر اساس قرارداد SLA تضمین کند.
به همین دلیل در چنین محیط پویایی ما نمی توانیم الگوریتم های پیشنهادی خود را اجرا کنیم و از آن ها استفاده نماییم.

ادامه …….

شما می توانید ادامه ی مقاله را در فیلم آموزشی که در ابتدای صفحه آمده است مشاهده کنید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 15 =