قسمت سوم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

قسمت سوم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

قسمت سوم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

قسمت سوم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

در ادامه ی آموزش های وب سایت نتورک شو، در خدمت شما هستیم با قسمت سوم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم). جهت مشاهده مقاله قبلی به قسمت دوم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم) مراجعه نمایید.

در این فیلم آموزشی شما را با قسمت سوم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم) آشنا می سازیم. در این فیلم با نحوه ی اضافه کردن پکیج کلود سیم (CloudSim) به محیط ویرایشگر جاوا آشنا می شوید.

نحوه اضافه کردن پکیج کلودسیم به محیط ویرایشگر جاوا:

در این فیلم آموزشی با نحوه ی اضافه کردن پکیج کلودسیم به محیط ویرایشگری جاوا آشنا می شوید. در این آموزش از محیط ویرایشگر NetBeans استفاده می کنیم. همان طور که می دانید برای برنامه نویسی جاوا ویرایشگرهای متفاوتی ارائه شده است و از لحاظ این که با چه برنامه ای نوشته شده اند و روی چه پلتفرمی قرار است اجرا شوند، با هم متفاوت هستند.

معمولا کلودسیم را روی NetBeans ،Eclipse و Intelli J می توانیم داشته باشیم. در این جا از ویرایشگر NetBeans استفاده می کنیم. برای این که شما این ویرایشگر را روی سیستم تان داشته باشید، ابتدا باید ماشین مجازی جاوا، روی سیستم شما نصب شده باشد که همان JVK است.
شما باید آخرین نسخه ی JVK را دانلود کنید و آن را روی سیستم خود نصب نمایید. سپس آخرین ورژن NetBeans را دانلود کرده و آن را نصب نمایید، زیرا در حین فرآیند نصب NetBeans از شما پرسیده می شود که مسیر نصب JVK شما کجا است.

اکنون ما NetBeans را نصب کردیم، همه چیز برای اضافه کردن پکیج کلودسیم مهیا می باشد. برای آوردن پکیج کلودسیم باید به سایت Cloudbus.org مراجعه کرده و آخرین نسخه ی آن موجود می باشد. ما از نسخه ی Cloudsim – 3.0.2 استفاده می کنیم. این نسخه فشرده می باشد؛ آن را دانلود کرده و در جایی که می خواهیم ذخیره شود، از حالت فشرده خارج می کنیم.

وارد محیط NetBeans می شویم از قسمت New Projects یک پروژه ای از نوع  Java Project With Existing Sources ،Java انتخاب می کنیم و گزینه ی Next را می زنیم. در این صفحه، در قسمت Project Name برای پروژه خود یک نام انتخاب کنید و مسیر ذخیره شدن آن را از مسیر Project Folder می توانید تغییر دهید. سپس گزینه Next را زده و از قسمت Add Folder وارد قسمتی می شویم که پکیج کلودسیم دانلود شده را ذخیره کردیم. در این جا دو فایل وجود دارد. یکی پوشه ی Cloudsim-3.0.3 و دیگری پوشه ی Commons.math 3-3.2.

از پوشه ی Cloudsim-3.0.3 دو پوشه ی Example و پوشه ی Source را به پروژه اضافه می کنیم و Next را می زنیم و در آخر گزینه ی Finish را می زنیم. تا این مرحله پروژه ی ما ایجاد شده است.

ادامه ….

شما می توانید ادامه ی مقاله را در فیلم آموزشی که در ابتدای صفحه آمده است مشاهده کنید.

4 پاسخ
  • مینا افقری
   مینا افقری گفته:

   برای شروع برنامه نویسی ابتدا باید بدونید به چه زبان برنامه نویسی علاقه مند هستید و در کدوم قسمت می خواهید فعالیت داشته باشید. Front-end یا Back-end؟
   شما میتونید از سایت http://www.w3schools.com
   که مرجع خوبی برای آموزش برنامه نویسی است، استفاده کنید

   پاسخ دادن
  • مدیریت سایت
   مدیریت سایت گفته:

   سلام خسته نباشید مشکل مرتفع شد شما میتونید از بالای صفحه متن را پرینت و یا فایل PDF آن را دانلود نمایید با تشکر از اطلاع رسانیتون

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =