قسمت ششم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

قسمت ششم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

قسمت ششم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

قسمت ششم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

در ادامه ی آموزش های وب سایت نتورک شو، در خدمت شما هستیم با قسمت ششم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم). جهت مشاهده مقاله قبلی به قسمت پنجم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم) به مراجعه نمایید.

در این فیلم آموزشی شما را با قسمت ششم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم) آشنا می سازیم.در این فیلم آموزشی سعی شده با مثال های آماده کلود سیم(CloudSim)کار شود. بخش دوم یعنی مراحل ایجاد یک دیتا سنتر توضیح داده می شود.

مراحل ایجاد دیتا سنتر:

بعد از اینکه کلودسیم را مقدار دهی اولیه کردیم گام دوم ایجاد یک دیتا سنتر (DataCenter)می باشد. دیتا سنتر شامل یک تعداد هاست فیزیکی است که همان منابع محاسباتی ما را تشکیل می دهند. حداقل باید یک دیتا سنتر ایجاد شود. دیتا سنترها از طریق تابع یا متد CreateDataCenter ایجاد می شوند که این تابع یک شی از نوع دیتا سنار را برمی گرداند. همین طور این دیتا سنتر یک نام یکتا را از طریق پارامتر “DataCenter_ 0” دریافت می کند و می تواند شامل لیستی از هاست ها و منابع فیزیکی باشد. در کل می توان به این صورت گفت دیتا سنتر شامل حداقل یک یا چند هاست می باشد روی هر هاست حداقل یک یا چند ماشین مجازی وجود دارد. حال برای اینکه ما بتوانیم از این متدها و پارامترهای کلاس دیتا سنتر استفاده کنیم باید در ابتدا کلاس دیتا سنتر و کلاس سنتر کاراکتر(DataCenterCharacter) را به برنامه ی خود بشناسیم بنابراین برای شناساندن خصوصیات مربوط به دیتا سنتر و دیتا سنتر کاراکتر از دستور Import استفاده می کنیم.
این دو کلاس در مسیر Org.Cloudbus.Cloudsim وجود دارند و می توانید آن را مشاهده کنید که شامل آرگومان ها و متدهای مخصوص به خود می باشد که ما در برنامه های شبیه سازی از آن ها استفاده می کنیم. وقتی وارد متد دیتا سنتر می شوند چیزی که داخل این متد وجود دارد در اولین قسمت لیست هاست ها می باشد که هر هاستی که ایجاد می شود وارد این لیست هاست می شود که گفتیم هر دیتا سنتری حداقل یک یا چند هاست می باشند و هاست ها هم همان منابع فیزیکی ما هستند.

یک سری عناصر پردازشی یا همان Processing element یا همان Cpu ها را داریم که آن ها را براساس پیاده سازی الگوریتم به لیست عناصر پردازشی اضافه می کنیم که این عناصر پردازشی خصوصیت mips یا Million Instruction Per Second یا تعداد میلیون دستور که می توانند در ثانیه اجرا کنند.

ادامه دارد ……

 شما می توانید ادامه ی مقاله را در فیلم آموزشی که در ابتدای صفحه آمده است مشاهده کنید.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم). جهت مشاهده مقاله قبلی به قسمت ششم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم) به مراجعه […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =