قسمت هشتم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

قسمت هشتم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

در ادامه ی آموزش های وب سایت نتورک شو، در خدمت شما هستیم با قسمت هشتم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم). جهت مشاهده مقاله قبلی به قسمت هفتم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم) مراجعه نمایید.

در این فیلم شما را با قسمت هشتم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)آشنا می سازیم و به توضیح مرحله ی بعدی در ایجاد یک دیتاسنتر پرداخته و قسمت های مختلف خصوصیات دیتا سنتر ها گفته می شود.

مرحله بعدی برای ایجاد دیتا سنتر و خصوصیات آن:

مرحله ی بعدی در ساخت دیتا سنتر، ایجاد شی ء DataCenterCharacteristic است که خصوصیات مربوط به دیتا سنتر را در خود ذخیره می کند. این خصوصیات عبارتند از:

 • معماری
 • نوع سیستم عامل
 • مدل هایپر وایزر

معماری در اینجا به صورت پیش فرض؛ معماری x86 در نظر گرفته شده است و نوع سیستم عامل به صورت پیش فرض لینوکس می باشد. مدل هایپروایزر در اینجا xen در نظر گرفته شده است.همچنین زمان، هزینه، هزینه هر مقدار، هر مقدار storage و هر مقدار Bw در اینجا قرار داده است.

ابتدا ما از کلاس  DataCenterCharacteristic یک شی ء می سازیم و پارمترهایمان مانند معماری، نوع سیستم عامل، مدل هایپر وایزر و…. را به آن اختصاص می دهیم و در نهایت یک شی ء power data center هم ایجاد می کنیم و در آخر این دیتا سنتر ما با مشخصاتی که گفتیم، ساخته می شود. اما گام سوم در شبیه سازی، ایجاد broker  یا واسط بین کاربرهای ابری و سرویس دهنده های ابری است.
broker ایجاد و مدیریت ماشین های مجازی و ارسال کلود لت ها به سمت ماشین های مجازی را مخفی می کند و در واقع کار مدیریتی را برعهده دارد. حتی اگر شما بخواهید سیاست های زمانبندی را در یک مقاله پیاده سازی کنید باید از کلاس DataCenterBroker استفاده کنید. با استفاده از متد Broker، CreateBroker خود را می سازیم و از کلاس DataCenterBroker شی ء می سازیم و در نهایت Broker  ما ساخته می شود.

ادامه دارد ….

 شما می توانید ادامه ی مقاله را در فیلم آموزشی که در ابتدای صفحه آمده است مشاهده کنید.

2 پاسخ
 1. rirta
  rirta گفته:

  سلام
  من یک سوال داشتم اگر تعداد کاربرها بصورت تصادفی انتخاب شوند که هر کدام task های خودشان را اجرا کنند باید به ازای هر User Broker تعریف کرد؟

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =