قسمت پنجم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

قسمت پنجم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

قسمت پنجم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

قسمت پنجم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

در ادامه ی آموزش های وب سایت نتورک شو، در خدمت شما هستیم با قسمت پنجم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم). جهت مشاهده مقاله قبلی به قسمت چهارم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم) مراجعه نمایید.

در این فیلم آموزشی شما را با قسمت پنجم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم) آشنا می سازیم. در این فیلم سعی شده با مثال های آماده کلود سیم (CloudSim) کار شود؛ و مراحل ایجاد برنامه ها در شبیه ساز کلودسیم گفته می شود.

۸ مرحله برای ایجاد برنامه ها در شبیه ساز کلودسیم:

در این آموزش می خواهیم با مثال های آماده ی کلودسیم کار کنیم. برای ایجاد برنامه هایتان در شبیه ساز کلودسیم، ۸ مرحله وجود دارد که این مراحل در تمام پروژه ها یکسان است مگر اینکه شما به عنوان طراح، یک سری تغییرات در بعضی از موجودیت ها ایجاد کنید.
ابتدا به سراغ متدهای آماده کلودسیم می رویم. از قسمت Example، قسمت org.CloudBus.Cloudsim.Example را باز کرده و گزینه CloudsimExample1.Java را انتخاب می کنیم. در داخل مثال ۱، در ابتدا وقتی می خواهد از کلاس ها یا متدهایی که داخل این کلاس ها وجود دارد، استفاده کند؛ ابتدا آن ها را از طریق دستور Import به برنامه ی خود می شناساند.

قسمت پنجم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

قسمت پنجم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم)

سپس یک توضیح خیلی کوتاه در مورد کاری که این برنامه قرار است انجام دهد، نوشته است. در این قسمت نوشته یک مثال ساده که نشان می دهد چگونه یک datacenter ایجاد کنیم، که داخل آن، یک host وجود دارد و روی این هاست، یک cloudlet بتواند اجرا شود.

datacenter

 ابتدا در داخل متد main و در داخل Try کش، ۸ مرحله را گنجانده است. دقت کنید که هر کلاسی که حاوی متد main باشد قابلیت اجرایی دارد. داخل بلوک Try کش مرحل شبیه سازی را انجام داده است.
مفهوم Try کش به این صورت است که می گوید سعی کن که این مراحل را انجام دهی و اگر نتوانست انجام دهد، خطای آن را بر می گرداند.

  • مرحله ی اول، مرحله مقدار دهی اولیه به پکیج کلودسیم است؛ که قبل از ایجاد هر موجودیتی که بخواهیم در شبیه ساز کلودسیم بسازیم، باید مقداردهی اولیه کنیم.
  • مرحله دوم ساخت datacenter است.
  • مرحله سوم، بعد از اینکه datacenter ساخته می شود، بعد از آن ساخت Broker است و می دانیم Broker واسط بین کاربر ابری و سرویس دهنده است.
  • مرحله چهارم، ایجاد ماشین های مجازی می باشد.
  • مرحله پنجم،  بعد از ایجاد ماشین مجازی، ایجاد Cloudlet می باشد. Cloudlet ها وظایفی هستند که از سمت کاربر به سمت ابر فرستاده می شوند.
  • مرحله ششم، شروع شبیه سازی است.
  • مرحله هفتم، توقف شبیه سازی
  • مرحله هشتم، چاپ نتایج حاصل از شبیه سازی است.

 ادامه ….

شما می توانید ادامه ی مقاله را در فیلم آموزشی که در ابتدای صفحه آمده است مشاهده کنید.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم). جهت مشاهده مقاله قبلی به قسمت پنجم آموزش شبیه ساز CloudSim (کلودسیم) به مراجعه […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =