مدیریت Integrated ID

مدیریت Integrated ID

مدیریت Integrated ID

مدیریت Integrated ID

در ادامه مقالات نتورک شو در خدمت شما هستیم با مدیریت Integrated ID جهت مشاهده مقاله قبلی به احراز هویت به عنوان سرویس مراجعه نمایید.

مدیریت Integrated ID:

در واقع تکنولوژی‌ها و پروتکل‌هایی است که کاربر را قادر می ‌سازد تا موارد امنیتی را در سراسر دامنه‌ های امنیتی توصیف کند و برای این کار Security Markup Language‌ را بکار می ‌برد .

OpenID:

یک سامانه Single Sign-On است که به کاربران امکان دسترسی به چندین وب‌ سایت را از طریق یک حساب کاربری می‌ دهد. ‌Google ، Yahoo‌، Flickr،MySpace و WordPress نمونه ‌ای از سازمان ها و شرکت هایی هستند که از OpenID استفاده می ‌کنند.

از جمله مزایای OpenID می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

  •  افزایش نرخ مکالمه سایت
  •  دسترسی به محتوای پروفایل کاربر
  •  مشکلات کمتر با رمزهای ورود گم شده
  • یکپارچه ‌سازی راحت ‌تر محتوا برای سایت ‌های شبکه اجتماعی

فناوری OpenID انحصاری نیست و بصورت کاملاً آزاد عرضه شده است. OpenID اوضاع کاربران را با دادن اختیار برای نظارت مستقیم بر حساب خودشان، راحت تر و آسان تر می‌ سازد.

برای طراحان وب و متخصصان کامپیوتر و شبکه، OpenID چهارچوبی آزاد ، متن باز و غیر متمرکز برای هویت دیجیتالی کاربر است. OpenID از فناوری‌ های موجود اینترنت‌ مانند URL, HTTP, SSL, Diffie-Hellman استفاده می کند و در آن افراد هویت شان را خودشان می‌ سازند و اینکه در کجا هستند و در کجا از آن استفاده می کنند اهمیتی ندارد. برای مثال از آن در وبلاگ یا فتوبلاگ خودشان، صفحه شخصی خود و هر جایی شبیه به آن می توانند استفاده نمایند. با OpenID به آسانی یک URL موجود به حسابی تبدیل می گردد که می‌تواند به عنوان هویت فرد در هر سایتی که از OpenID پشتیبانی می‌ کند، استفاده گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =