نصب نسخه Desktop سیستم عامل لینوکس

نصب نسخه Desktop سیستم عامل لینوکس

نصب نسخه Desktop سیستم عامل لینوکس

نصب نسخه Desktop سیستم عامل لینوکس

در ادامه مقالات نتورک شو در خدمت شما هستیم با بخش جدید لینوکس. در این مقاله قصد داریم به نصب نسخه Desktop سیستم عامل لینوکس بپردازیم. جهت مشاهده مقاله قبلی به آشنایی با لینوکس مراجعه نمایید. این مقاله برگرفته از وب سایت  ۳isco.ir می باشد. با ما همراه باشید.

برای شروع، نسخه ی Desktop نصب خواهد شد و گزینه های آن بررسی خواهد شد و بعد از این کار نسخه سرور را نصب خواهیم کرد.

نصب نسخه Desktop لینوکس:

اولین نسخه ای که با هم روی آن مانور خواهیم داد، نسخه دسکتاپ سیستم عامل لینوکس می باشد تا کسانی که برای اولین بار با لینوکس کار می کنند توجه و تمایلشان به کار با لینوکس بیشتر شود. برای شروع باید آخرین نسخه از این سیستم عامل را از لینک زیر دانلود کنیم:
در حال حاضر نسخه ۱۴ روی سایت قرار دارد.

http://www.ubuntu.com/download/desktop

در صفحه ای که باز می شود، به مانند شکل بالا دو نسخه را از لیست کشویی می توانید انتخاب کنید که بهترین گزینه همان ۶۴ بایتی می باشد، بعد از انتخاب بر روی download کلیک کنید. در این صفحه Scrollbar هایی که وجود دارد را به سمت چپ بکشید تا عدد صفر را مشاهده کنید و بعد ار این کار بر روی Download کلیک کنید.

روش های مختلفی برای نصب Ubuntu وجود دارد، یکی اینکه فایل دانلود شده را بر روی یک DVD رایت کنید و داخل سیستم خود قرار دهید و یا اینکه بر روی نرم افزارهای مجازی مانند VMware آن را نصب کنید که در این جا این سیستم عامل بر روی سیستم مجازی نصب خواهد شد.
برای شروع نرم افزار مجازی VMware Workstation را از لینک زیر دانلود می کنیم:

 

http://soft98.ir/os/virtual-machine/1232-vmware-workstation.html

اگر با این نرم افزار کار نکردید می توانید آموزش آن را از لینک زیر دانلود کنید:

http://p30download.com/fa/entry/49359/

بعد از اینکه نرم افزار را دانلود کردید آن را نصب کنید و برای نصب سیستم عامل لینوکس Ubuntu به ادامه کار توجه کنید.

بعد از باز شدن نرم افزار وارد منوی فایل شوید و بر روی گزینه New Virtual Machine کلیک کنید، تا صفحه جدید برای ایجاد ماشین مجازی ایجاد شود.
توجه داشته باشید اگر می خواهید از طریق سیستم واقعی Ubuntu را نصب کنید لازم نیست که این مراحل را دنبال کنید و می توانید مستقیم به سراغ نصب سیستم عامل بروید.

در این صفحه گزینه Typical را انتخاب کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید. در صفحه بعد هم بر روی Next کلیک کنید.

در این صفحه اگر Ubuntu را بر روی DVD قرار دادید باید دیسک را داخل سیستم خود قرار دهید و گزینه اول را انتخاب کنید، و یا اگر ایمیج مورد نظر این فایل را دارید گزینه دوم را انتخاب و آدرس مورد نظر را به آن بدهید و بر روی Next کلیک کنید.

در این شکل و در قسمت Full name نام کامل خود را وارد کنید و در قسمت User name نام کاربری خود را به همراه رمز عبور وارد و بر روی Next کلیک کنید.

در این قسمت نامی برای ماشین مجازی خود وارد و مسیر ذخیره‌سازی آن را مشخص و بر روی Next کلیک کنید.

در این صفحه حجم هارد دیسک مجازی خود را مشخص کنید که در اینجا ۲۰ گیگابایت در نظر گرفته شده است و با انتخاب گزینه Store virtual disk as a single file اطلاعات این ماشین مجازی در یک هارد دیسک مجازی ذخیره خواهد شد و استفاده آن را در آینده آسان تر خواهد کرد.

در این صفحه بر روی Customize Hardware کلیک کنید.

در این قسمت، می‌توانید مقدار رم این ماشین مجازی را با توجه به سیستم اصلی خودتان تغییر دهید و بر روی ok کلیک کنید و در آخر هم بر روی Finish کلیک کنید تا سیستم روشن شود.

همانطور که مشاهده می کنید بعد از اینکه ماشین مجازی ما که همان سیستم عامل Ubuntu هست اجرا شده شروع به نصب خودکار می کند.

بعد از نصب کامل و ری استارت شدن سیستم، صفحه روبرو ظاهر شده که از شما رمز عبوری را درخواست می کند که در مراحل نصب آن را وارد کردید. رمز مورد نظر خود را وارد کنید و بر روی Next کلیک کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =