HP Virtual Connect و Flex Adapter چیست ؟

HP Virtual Connect و Flex Adapter چیست ؟

HP Virtual Connect و Flex Adapter چیست ؟

HP Virtual Connect و Flex Adapter چیست ؟

در ادامه مقالات نتورک شو در خدمت شما هستیم با HP Virtual Connect و Flex Adapter چیست ؟ جهت مشاهده مقااله قبلی به سوئیچ های HP مراجعه نمایید.

HP Virtual Connect و Flex Adapter:

در اینجا در مورد اینکه HP Virtual Connect و Flex Adapter چیست ؟ و ویژگی های آن مطالبی عنوان خواهد شد.

HP اینترفیسی برای بلید سرور ها تولید کرده است که محدودیت پهنای باند ۱۰ G را برداشته است این آداپتور که با نام ۲۰Gb FlexFabric converged network adapter به بازار عرضه شده است دارای راندمان ۲۰Gb در تک پورت و راندمان ۴۰Gb در dual-port است. ۲۰Gb در هر پورت عدد بالایی است و دقیقا دو برابر پورت ۱۰ Gb ظرفیت دارد و به همان نسبت توانایی ارسال داده و عملکرد در این پهنای باند را داراست .

سابقا ۱۰Gb FlexNIC محدود به تقسیم بندی ۱۰Gb به یک ۸/۴Gb Fibre Channel و چند GbE و یا به عنوان یک ۱۰GbE بدون Fiber channel و یا پهنای باند برای عملیات های فیزیکی بود.این درحالی است که پورت های ۲۰Gb توانایی تقسیم بندی به عنوان یک full-rate 10Gb Ethernet و یک full-rate 8Gb FCoE را دارند.شبکه های لایه دو ایی سنتی در mobility و توسعه محیط مجازی سازی شده و workload های حجیم، محدودیت داشتند.

با اتصال یک ماژول HP 6125XLG Ethernet در بلید سرورها از RDMA over Converged Ethernet یا همان RoCE بهره می بردند و باعث افزایش راندمان و کاهش تاخیر می شد. با اتصال ماژول های FlexFabric-20/40 F8 ؛ اینترفیس های FlexFabric 20Gb 2-port 650FLB توانایی ارائه راندمان ۲۰ GbE را پیدا کردند و وقتی HP 6125XLG Ethernet به سیستم متصل می شد تا ۱۰ GbE را بصورت واقعی فراهم می کرد.

آداپتور های HP FlexFabric 10Gb 2-port 556FLR-SFP+ در سوکت های FlexibleLOM در سرورهای ProLiant Gen9 استفاده می شود و توانایی ۱۰ GbE FlexibleLOM با RDMA و ویژگی های tunnel offload را داراست.

آداپتورهای HP FlexFabric 20Gb 2-port 650FLB و HP FlexFabric 10Gb 2- port 556FLR-SFP+ سرعت بسیار بالایی برای Hyper-V Live Migration با استفاده از SMB و RoCE به جای TCP/IP را دارند و باعث کاهش مصرف CPU، کاهش تاخیر و افزایش تراکم VM های یک هاست با بهره گیری از RoCE می شوند

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] کارایی سرور با overlay networking. جهت مشاهده مقاله قبلی به HP Virtual Connect و Flex Adapter چیست؟  مراجعه […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 2 =