On-system management

On-system management

در ادامه مقالات نتورک شو در خدمت شما هستیم با On-system management. جهت مشاهده مقاله قبلی به مدیریت همگرا در HP مراجعه نمایید.

On-system management:

ابزارهای موجود با عنوان on-system management در سرورهای ProLiant و بلاخص در سرورهای رده ProLiant Gen9 وجود دارند و شامل موارد زیر هستند :

  • HP integrated Lights-Out (iLO) Federation: مجموعه ای کامل بصورت embedded است که در تمام عملکردها و سیکل عمر سرور حضور دارد از ابتدای روشن شدن تا آلارم های سرویس دهی ، نقش پررنگی را ایفا می کند .
  • UEFI: برای کانفیگ ساده تر و بوت بهتر سرور از UEFI استفاده می شود. UEFI ، دقیقا یک ویژگی نرم ‌افزاری است که رابط بین سیستم ‌عامل و پلتفرم سخت‌ افزاری می‌باشد. این ویژگی جایگزین رابط سخت ‌افزاری Bios است . تمامی خدمات بایوس را پشتیبانی می ‌کند. به وسیله این ویژگی می‌ توان عیب یابی و تعمیرات (یا تنظیمات امنیتی) را بدون نیاز به هیچ گونه سیستم‌ عاملی انجام داد . فریم ور تعریف شده توسط EFI شامل جداول داده‌ای اطلاعات پلت ‌فرم، سرویس‌ های بوت سرور و سرویس‌های زمان ‌اجرا است که برای loader سیستم‌ عامل و همچنین خود سیستم‌ عامل قابل دسترس است . و نسبت به بایوس مزایای زیادی را دارد . سرویس ‌های بوت دکر شده تنها زمانی که firmware پلت ‌فرم را در دست گرفته ، قابل دسترس است یعنی به عبارتی ExitBootServices یا قبل از فراخوانی . سرویس ‌های بوت شامل کنسول ‌های متنی و گرافیکی بر روی سرور و باس ‌های مختلف می ‌شود . این درحالی است که سرویس‌ های زمان اجرا تا زمانی که سیستم‌ عامل در حال اجراست نیز قابل دسترسی است. سرویس‌ های زمان اجرا شامل سرویس‌ هایی مانند تاریخ، زمان و دسترسی به NVRAM نیز می‌شوند.
  • ابزار کار آمد HP RESTful 6 : با استفاده از API های استاندارد شده ، کانفیگ سرور را ساده تر می سازد.
  • (HP Smart Update Manager (HP SUM : برای آپدیت سریع تر firmware ایجاد شده است .

در ادامه در مورد نحوه کانفیگ HP integrated Lights-Out (iLO) Federation و نحوه ی عملکرد آن بصورت جزئی بیان می گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 1 =