Server fencing چیست؟

Server fencing چیست؟

Server fencing چیست؟

Server fencing چیست؟

در ادامه مقالات نتورک شو در خدمت شما هستیم با Server fencing چیست؟. جهت مشاهده مقاله قبلی به آشنایی با RDMA و RoCE مراجعه نمایید.

قابلیت Sever fencing که ترجمه ی آن در فارسی نرده کشیدن به دور سرور می شود!! و گاهی اوقات با عنوان host fencing هم از آن یاد می‌شود، یک مکانیزم HA است که جهت محافظت از Cluster یا همان Resource Pool در وقوع event ای برای یک host تعیین شده زمانی که unreachable و از دسترس خارج شود مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قابلیت باعث جلوگیری از نوشتن اطلاعات توسط host مورد نظر بر روی shared storage شده و به این طریق از نوشتن و corrupt یا خراب شدن اطلاعات در آن جلوگیری کند.

شرایط زیر از self-fencing یک host جلوگیری خواهند کرد:

– در زمانی که شبکه partition می‌شود ؛ در واقع شبکه شما به دلیل failure یا رخداد خطایی در آن به چند بخش تقسیم می‌شود، سرورها در گروه‌های مختلفی قرار می‌گیرند و تنها سرورهای عضو یک گروه می ‌توانند با هم ارتباط برقرار نمایند. در این حالت گروهی که سرورهای اکثریت را دارد، سرورهایش در حال اجرا باقی خواهند ماند یا به اصطلاح در running باقی می مانند و گروه‌های کوچکتر از سرورها self-fences خواهند شد. اگر در شرایطی که شبکه partition می‌شود و به چند بخش یا گروه تقسیم‌ بندی می ‌شود، هر یک از گروه‌ها دارای تعداد سرورهای یکسانی باشند، در این حالت فقط یک گروه self-fences خواهد شد، بنابراین پیشنهاد می شود که تعداد فردی از سرورها جهت پیاده‌ سازی قابلیت HA استفاده نمایید.

– در شرایطی که storage heartbeat ها fail شوند اما network heartbeat ها فعال یا به حالت active باقی بمانند، در این حالت hostها مطمئن می ‌شوند که از طریق شبکه قابلیت دسترسی یا reachability به hostهای دیگر امکان‌پذیر است. بنابراین اگر host ها قابل دسترسی توسط یکدیگر باشند، هیچ یک از hostها self-fence نخواهند شد البته با این فرض که گاهی فقط گاهی اوقات storage heartbeatها اتفاق بیفتند.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] با تفاوت های مابین RoCE و InfiniBand. جهت مشاهده مقاله قبلی به Server fencing چیست؟ مراجعه […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =